top of page
Пошук

Чому ми "заходимо" в соціальні мережі ?

  • nnviknatasha
  • 11 трав. 2021 р.
  • Читати 2 хв

Хто себе ловив на думці, скількі разів на день ми заходимо на свою сторінку в соц мережі - проглядаємо стрічку, ставимо вподобайку чи розміщуємо пост / історію? Вже проведено багато досліджень щодо впливу соціальних мереж на наше фізичне та емоційне здоров’я. Та нам стало цікаво, як обґрунтовують своє ставлення до популярних соціальних мереж самі користувачі. Про це ми спитали українських дівчат у віці 20-30 років


Основні декларативні мотиви користування FB та Instagram у нашої цільової аудиторії доволі схожі – обидві мережі є для них в першу чергу інформаційним полем, де можна швидко дізнатися про загальні події – на рівні міста країни / світу (дещо більше виражено ФБ), та бути в курсі життя друзів / знайомих / колег, підтримувати з ними спілкування (дещо більш виражено для Insta).

При цьому Instagram в цілому здається більш багатопрофільною мережею – перелік мотивів використання, актуальних для 30 і більше відсотків користувачів помітно більший і різноманітніший, ніж у FB

Хоча біля половини опитаних користувачів обох мереж є досить пасивними (просто переглядають стрічку, ставлять вподобайки, іноді щось коментують або поширюють чийсь допис або відео), активність в Instagram все-таки помітно більша – третина користувачів цієї мережі регулярно розміщує на сторінках власний контент (проти 13% в FB). Для цієї частини аудиторії більше характерне прагнення «відкритися світові» (самовиразитися) - поділитись своїми емоціями, думками та / або досягненнями, заявити про свою позицію.


Також цікаво, що для третини користувачів Instagram мережа виступає засобом зав’язати нові знайомства, стільки ж вважає її прийнятною для пошуку та купівлі товарів / послуг (відповідно проти 19% та 15% в FB).




Що стосується Tik Tok, то популярність цієї мережі серед опитаних дівчат майже вполовину менша ніж у FB / Instagram. Основна активність в мережі сконцентрована переважно на безцільовому перегляді відео з метою вбити час та / або просто підняти собі настрій.

 
 
 

Comments


©2025 Intelconn

bottom of page